Ümit Özdağ: Cumhuriyet düşmanının mezarına ziyaret ihanettir

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, ÇEDES Projesi kapsamında öğrencileri, Kubilay’ın katledilmesi dolayısıyla ömür boyu hapse mahkum edilen Nakşibendi şeyhi Esad Erbili’nin mezarına götüren İzmir Müftü Yardımcısı Oğuzhan Kadıoğlu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

“ALLAH KAHRETSİN”

İzmir Menemen’e giden Özdağ, Şehit Kubilay Anıtı önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

* “Menemen Müftülüğü ilk, orta ve lise öğrencilerinden oluşan bir grubu, uyuşturucuyla mücadele eğitimi kapsamında Safa Camii’nde Nakşibendi Tarikatı’nın eğitimine götürmüştür.

* Bu çalışma Oğuzhan Kadıoğlu tarafından ‘Safa Camii ve haznesinde Nakşibendi Şeyhlerinden Esad Erbili hazretlerinin manevi huzurlarında gerçekleşmesi ayrıca güzeldi’ diye duyurulmuştur.

* Kadıoğlu, bizdeki bilgilere göre FETÖ’den soruşturma geçirmiş bir kişidir. Açıklaması ve eylemi bir siyasal rezilliğin ötesinde vatana ve Cumhuriyet’e ihanet eylemidir.

* Allah sizi kahretsin. Bu Cumhuriyeti yıkmak için çalışan ve bu Cumhuriyeti yıkmak eylemi sırasında Türk askerini şehit etmiş bir teröristi ve bunu ona teşvik etmiş adama hangi duayı ediyorsunuz?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x