Sudan ucuz Poco C55 sahneye çıkıyor! Türkiye’ye gelir mi?

Akıllı telefon dünyasındaki rekabetin kızıştığı açık. Bütçe dostu cihazlara ağırlık veren mobil devleri de yeni modellerini son hızla geliştiriyor. Şimdi ise gözlere Poco C55 isimli bütçe dostu bir cihaz çarpıyor. Geçtiğimiz günlerde Hindistan’da tanıtılan model, şimdi global versiyonu ile birkaç sertifika sitesinde tespit edildi. Böylelikle akıllı telefonun küresel pazarlara yakında geleceği anlaşıldı. Detaylara bakalım.

Poco C55 global versiyonu Geekbench’te görüldü!

Geekbench veritabanından gelen son veriler akıllı telefonun global varlığını ortaya çıkardı. Listelemeye göre Poco C55, 22127PC95G model numarasını taşımakta. Sondaki G harfi de söz konusu modelin global bir varyant olduğunu onaylıyor.

Listelemeye göre Poco C55 global varyantı, Hindistan varyantında görülen MediaTek Helio G85 yonga setinden güç alıyor. Böylelikle akıllı telefon giriş seviyesine yüksek bir performans getiriyor. Cihazın 3GB RAM destekleyeceği de belli oldu.

Poco C55 resmi tanıtım görseli. (Poco)

Telefonun Geekbench’te tespit edilmesi onun yakında global pazarlara geleceğini gösteriyor. Poco, bütçe dostu cihazlarını ülkemiz pazarında satışa sunmuştu. Ancak Poco C55 modelinin ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor.

Poco C55 özellikleri

Poco C55 daha önce Hindistan’da tanıtıldığı için özelliklerini biliyoruz. Cihaz, ön tarafında 6.71 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlükte standart yenileme hızı sunan bir LCD ekrana taşımakta. ü

Optik tarafta ise 50 Megapiksel birincil kamera yer almakta. Bir derinlik sensörü ve LED flaş da optiği destekliyor. Telefon, uzun bir kullanım süresi için 10W destekli 5,000mAh kapasiteli pili desteklemekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir