Şişli’de bir garip hırsızlık: İki bilgisayar bir kedi çaldılar

Fulya Mahallesi’nde 23 Temmuz Pazar günü saat 06.30 sıralarında meydana gelen olayda, ev sahibi Merve Zeyni ile arkadaşı odalarında uyuduğu sırada, yüzlerini cerrahi maskeyle gizlemiş 3 kişi hırsızlık amacıyla dairelerine girdi. Odaları dolaşan hırsızlar, Zeyni ile arkadaşına ait 2 laptop, 2 cep telefonu, takılar ve içinde döviz cinsinden paranın da bulunduğu toplam 12 bin lirayı çaldı. Gözüne kestirdikleri eşya ve paraları çalan hırsızlar, evden çıkarken Merve Zeyni’nin 3 yaşındaki İran cinsi ‘Mar’ adlı kedisini de yanlarında götürdü.

 KAPIYI AÇIK GÖRÜNCE HIRSIZLIĞI ANLADI

Hırsızlığın gerçekleşmesinden yaklaşık yarım saat sonra uyanan arkadaşı, cep telefonunu bulamayınca Merve Zeyni’yi uyandırdı. Zeyni ile arkadaşı evin içinde telefonu aradıkları sırada daire kapısının aralıklı olduğunu fark etti. Laptopları ve cep telefonlarını aramalarına rağmen bulamayan ev sahibi ile arkadaşı eve hırsız girdiğini anladı. 3 yaşındaki kedisi Mar’ın da evde olmadığını fark eden Zeyni, apartmanın güvenlik kamerasına baktığında kedisinin de çalındığını gördü. Olayın ardından polise haber veren Merve Zeyni, daha sonra savcılığı suç duyurusunda bulundu.

KEDİM VE HER ŞEYİMİZLE BİRLİKTE DIŞARI ÇIKTILAR

Hırsızların yanlarında götürdüğü kedisinin uysal olduğunu ifade eden Zeyni “Mar sesine kesinlikle bakar. Gördüğünüzde gel gel diye seslenirseniz kesinlikle sakin bir şekilde durur. Ayrıca 3 yaşında olduğu için onun satışını gerçekleştirmeleri biraz zor olabilir. Sokağa bırakma ihtimalleri var. İnsanlara çok alışık olmadığı için kenara bir yere tüneyecektir. Eğer gören, duyan olursa, bana bir şekilde haber verirlerse çok sevinirim” diye konuştu.

EVİMDEN ÇOCUĞUMU ÇALDILAR

Merve Zeyni hırsızlık olayından bu yana evine girmekte zorlandığını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Maddi zarar kesinlikle yerine konulabilir. Ama ben evime girdiğim zaman kızımın yokluğunu her saniye yaşıyorum. Evime giremiyorum. Çok zor… Manevi olarak annemle babam kadar değerli diyebilirim. Evimden çocuğumu çaldılar. Sabahın 6’sında evime girip, her şeyimi çalıp bir de kedimi alıp çıktılar.            

Hırsızların apartmana girişleri ve kediyi de yanlarına alarak ayrılmaları güvenlik kamerasına da yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x