Ruhunuzun gücünü bu sembollerle keşfedin: Kullanacağınız sembollerle yaşam enerjinizi harekete geçirin!

Her inanç kendi sembollerini doğuruyor. Belki de belli bir dini inanca sahip değilsiniz ama bazı sembollerin azımsanmayacak bir etkiye sahip olduğunu fark ediyorsunuz. Semboller insanlar üzerinde nasıl bir etki bırakıyor? Hangi sembol hangi sorununuza iyi gelebilir? Üzerinizde taşıdığınız sembollerin anlamını ne kadar biliyorsunuz? İnsanlık tarihinin 7 önemli sembolünü ve anlamlarını şöyle sıralayabiliriz:

1. Fatma Ana eli, bereketin kapısı

Hamsa olarak da bilinen ‘Fatma Ana eli‘, hayatın tüm zorluklarına ve engebeli yollarına rağmen hiç sönmeyen bir ışığı temsil ediyor. Etrafına şifa dağıtan sevgi dolu bir enerjiyi bu sembol ile yakabilirsin. Fatma Ana eli, iyiliğe ve bolluk berekete açılması gereken kapıların da sembolü aynı zamanda. Haksızlığa uğrayanların, hakkın yerini bulacağına olan inancı da bu 5 parmakta saklı.

Palmiye şeklinde olan bu sembol, Orta Doğu’dan Kuzey Afrika’ya kadar takılarda ve duvar süslerinde sıkça kullanılıyor. Ayrıca ‘barış’ getirdiğine de inanılıyor.

2. Yin-Yang, zıt bir dünyanın birliği demek

Bir Çin sembolü olan ‘yin-yang‘, hayatın zorluklarına umutla direnen bir dengeyi anlatıyor. Niyetleri kendine doğru çeken güçlü bir enerji alanı oluşturan bu sembol, hızlı bir ruhsal çözüm için kullanılabilir. Yin-yang’ta her kutup birbirine zıt. İki zıt kutup, haddinin son noktasına gelince dönüşüm başlıyor.

Gecenin en karanlık anında başlayan bir gündüzü kendinize hatırlatmak istiyorsanız Yin-yang sembolünden oluşan bir aksesuar kullanabilirsiniz.

3. Yaşam çiçeği, iki alemi buluşturuyor

Görünenin ötesindeki derin gerçekliği fark etmenin anlamı ‘yaşam çiçeği’. Yaşam içindeki dinginliğin bozulmaması, güçlü bir enerji ve cesur olmayı temsil ediyor.

Yaşam çiçeğinin özünde çok güçlü bir sonsuzluk var. Maddi ve manevi dünyayı birleştiren bir enerji olarak da anlatılabilir. Yaşam çiçeği sonsuz güç, yaratıcı ve iki alemin ortak noktası demek.

4. Bodhi yaprağı, bilgeliğin çağrısı

Çevrendekilerin fark etmediği hedeflere ulaşacak iradeye sahip olmak için ‘bodhi yaprağı’ kullanılabilir. Ruhsal uyanış ve değişimi anlatan bodhi yaprağı ve ağacı, yepyeni insanlarla bağlantı kurulmasını da temsil ediyor.

Bodhi ağacı, Hindistan’daki kutsal ‘Hint inciri’ türüne ait bir ağaç. Gautama Buddha bu ağacın altında sonsuz bir aydınlanmaya ulaştığı için, Bodhi, ‘bilgelik ağacı‘ olarak da biliniyor.

5. Fleur de Lis, Meryem Ana’ya atıf

Başkalarının desteğine ihtiyaç duymadan kendi gücünü hayata geçirmeyi başarmak ‘fleur de lis‘ ile anlatılır. Başarı ve özellikle maddi rahatlık için bu sembol kullanılıyor. Geç de olsa huzura kavuşmanın mutluluğu fleur de lis ile gelebilir.

Fransızca’da ‘çiçek’ anlamına gelen ‘fleur’ ve ‘zambak’ demek olan ‘lis’, üç yaprağın birleşimini gösteriyor. Fransız hanedanlığında mavi ve altın olarak iki renkte kullanılan bu sembol, Meryem Ana ve Yusuf Peygamber gibi dinî kişiliklere de işaret ediyor. Bu sembolü lotus ya da zambak olarak görenler de var. Fleur de lis, Hristiyanlık inancında Meryem Ana’ya atfediliyor.

6. Gordion düğümü, keskin çözüm sevenler için

Zor bir sorunun kaba kuvvetle halledilmesi anlamına gelen ‘Gordion düğümü‘, detaylarla zaman kaybetmeden sorunu kökünden halletmek demek. Bu sembol, zeka ve algı kabiliyetini doğru kullanmak, yaşam enerjisini hep yüksek tutabilmek için kullanılıyor. Kilit noktalarda sorun çözümlen, istikrar ve tam bir dönüşüm için kullanılabilir.

Efsaneye göre Büyük İskender, Gordion’a geldiğinde bir düğüm ile karşılaşır. Düğümü çözmeye çalışır ama başaramaz. Sabrı tükenince öfkeyle kılıcını çekip düğümü keser. Bilgeler, 33 yaşında ateşli bir hastalıktan zamansızca son bulan İskender’in hayatının, Gordion düğümünü çözmek yerine sabırsızca davranmasının cezası olduğunu söyler.

7. Nilüfer çiçeği, saf bir ruhun işareti

Dünyanın tüm maddi zorluklarına ve tuzaklarına rağmen tertemiz kalabilen kalbi ‘nilüfer çiçeği‘ anlatıyor. Yürekten geçen güzelliklerin karşına çıkması demek olan nilüfer çiçeği, güzel bir yaşam enerjisinin karşınıza çıkması demek. Her gece yaşama şükretmeyi eksik etmeden uykuya geçmek için nilüfer çiçeğinin ruha ferahlık veren gücünden yararlanabilirsiniz.

Lotus diye de anılan nilüfer çiçeği, ruhun saflığını ve arınmışlığını sembolize ediyor. Çamurun içinden çıkarak ışığa ulaşan ve çiçek açan nilüfer çiçeği, reenkarnasyon ve ölümsüzlük ile ruhun yükselişini de gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir