Çin, 2025 yılına kadar 6G mobil uygulamalarını tanıtmaya hazırlanıyor, biz hala 4,5G…

Çin, anakara üzerinde erken dönem 6G teknolojisi kullanıma sunma planları yapıyor. Ülkenin üçüncü büyük kablosuz ağ operatörü olan China Unicom, 6G teknolojisi için teknik araştırma ve lansman yapacak. Şirket, önsel uygulamaların 2025 yılında başlatılmasını bekliyor ve tam 6G mobil teknolojinin 2030 yılında kullanıma sunulmasını planlıyor.

China Unicom Başkanı ve CEO’su Liu Liehong, dünyanın en büyük internet kullanıcı nüfusuna ve en büyük akıllı telefon pazarına sahip olan Çin’de, erken dönem 6G uygulama senaryolarının 2025 yılında tanıtılacağını söyledi. Geçtiğimiz hafta düzenlenen Küresel 6G Konferansı’nın ardından Çin Unicom’dan yapılan bu açıklama, 6G teknolojisinin 2030 yılına kadar Çin’de kullanıma sunulacağına dair uzmanların ortak görüşünden hemen sonra geldi.

Çin, 2025 yılına kadar 6G mobil uygulamalarını tanıtmaya hazırlanıyor, biz hala 4,5G…

Çin’in küresel telekomünikasyon endüstrisine katkısı, kapsamlı uygulama senaryoları ve dünyanın en büyük kullanıcı tabanı sayesinde hayati ve etkilidir. Birçok küresel şirket, telekomünikasyon gelişimini teşvik etmedeki önemi nedeniyle Çin pazarında aktif olarak yer almaktadır.

Çinli telekomünikasyon şirketleri, 5G, 6G ve sabit hat telekomünikasyonu dahil olmak üzere sektörün çeşitli sektörlerinde önde geliyorlar. Gelecekteki belirsizlikleri azaltmaya yardımcı olan endüstri standartlarını oluşturmak için uluslararası kuruluşlarla işbirliği yapıyorlar. Örneğin, China Mobile, 6G konusunda 31 beyaz kağıt ve 60 yüksek kaliteli kağıt yayınladı ve dünya genelindeki telekom operatörleri arasında ilk sıraya yerleşti. Ayrıca, China Mobile, China Telecom ve China Unicom, Çin’deki üç büyük telekom ağı operatörü, ülke için 6G teknolojisi üzerinde araştırma ve geliştirme çalışmalarına zaten başladılar.

Çin, internet inşasından anahtar ekipmana kadar telekom endüstrisinin kritik alanlarında en büyük pazarı oluşturuyor ve Huawei ve ZTE gibi lider şirketlere sahip. Ancak ülke, pandemi ve devam eden ABD-Çin teknoloji savaşı nedeniyle teknoloji alanında büyük zorluklarla karşı karşıya.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir