Ankara’da Erdoğan-Şimşek görüşmesi! AK Parti’den flaş açıklama

CNN TÜRK’te yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Ankara’da AK Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Görüşme 1 saat 15 dakika sürdü. Görüşmeyle ilgili AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklama yaptı.

Ömer Çelik yaptığı açıklamada, “Bugün Mehmet Şimşek arkadaşımız Cumhurbaşkanımızı ziyaret etti. Mehmet Bey’in AK Parti Genel Merkezi’ne gelmesi olağanüstü bir gündem değil. Kendisi aktif siyasetten ayrıldıktan sonra çok sık görüştüğümüz kardeşimiz. Gayet normal bir gündem. Mehmet Bey, Cumhurbaşkanımızla görüştü. Kendisi siyasetten ayrıldıktan sonra pek çok işle meşgul. İş dünyasıyla ilgili olarak yürüttüğü işler var. Mehmet Şimşek aktif siyaseti düşünmüyor. Aktif siyasi hayattan ayrılırken kararının bu olduğunu ifade etmişti. Aktif siyaseti düşünmediğini ifade etti. Destek vermeye birikim vermeye hazırım dediği görüşme. Sürekli görüştüğümüz bir arkadaşımız. Dünyadaki ekonomik gelişmeleri düzenli olarak konuştuğumuz yakın arkadaşımız. Arzu edilen her konuda destek vermeye hazır olduğunu beyan etti. Kendisi aktif siyaseti arzu etseydi partimizin bütün mekanızmaları Mehmet Bey’e açıktır. Aktif siyaseti bırakma kararına devam ediyor.” dedi.

DEVLET BAHÇELİ İLE GÖRÜŞME

Çelik sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı: Sayın Cumhurbaşkanımız ile Devlet Bahçeli’nin görüşmesi olağan görüşme. Seçim sürecinde değerlendirilmesi gereken çok konu oluyor. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanlarının aday olduklarını açıkladılar. Sayın Cumhurbaşkanımıza destek beyan eden bütün siyasi partilerle görüşmeler sürüyor. İttifak demek koalisyon kurmak demek değil. Burada herkesi bağlayacak olan ittifak bildirisi yayınlayacağız. Bizim Cumhur İttifakı’mızın ilkeleri bunlardır, bu ilkeler çerçevesinde seçime gidiyor. Partileri bu vurgulayacak. İttifakımızı seçim sürecinde bağlayıcı olacak olan bu. Olağanüstü bir durum yok.

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi CNN TÜRK’te görüşmeyle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: Bir Gazianteplilerin Mehmet Şimşek’in AK Parti’den milletvekili adayı olması yönünde talepleri var. İkincisi Mehmet Şimşek’in yeni dönemde ekonomi yönetimini üstlenmesi yönünde istek var, talepler var. Burada Gaziantep listelerinde milletvekili olarak yer alacak. Bu yönde talepler var. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de özellike talep etmişti. Sistem içerisinde yer almasını istiyorlar Mehmet Şimşek’in. Eğer Bakan olarak değerlendirilecekse milletvekilliğinden istifa edip Bakan olarak değerlendirilebilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir